Randki

Czy warto umawiać się na randki przez Internet?

Internet to wynalazek genialny, jest „oknem na świat”, ale może też być bardzo niebezpieczny jeśli będziemy go używać w niewłaściwy sposób.

Bezpieczeństwo w sieci i poza nią

Każdy kto wchodzi do sieci, czyli korzysta z Internetu musi przestrzegać określonych zasad. Szczególnie dotyczy to kobiet, które planują realne spotkanie z mężczyzną poznanym za pośrednictwem Internetu. Nawet bowiem jeśli kobiecie wydaje się, że wystarczająco poznała owego mężczyznę i może mu zaufać najczęściej jest w błędzie. A jeśli pan jest rzeczywiście uczciwy i ma dobre zamiary nie można popadać w euforię, bo ostrożności nigdy za wiele.

Kilka ważnych zasad

Dlatego też po pierwsze nigdy nie wolno podawać swojego adresu zamieszkania – zwłaszcza jeśli kobieta mieszka sama i to do tego gdzieś na uboczu. Jako miejsce pierwszego spotkania (i najlepiej kilku kolejnych) należy wybrać miejsce publiczne jak restauracja, kino i tym podobne. Dobrze też poprosić zaufaną przyjaciółkę o pomoc. Może ona na przykład co jakiś czas dzwonić i sprawdzać w ten sposób czy na pewno wszystko jest w porządku. Warto też podać jej dokładne miejsce pobytu, by w razie jakiś problemów mogła zadzwonić na policję i zacząć poszukiwania.

Brzmi to strasznie, ale taka jest prawda, że nigdy kobieta nie może wiedzieć na kogo trafi. Ktoś z pozoru miły, inteligentny i bardzo elegancki może okazać się złodziejem w najlepszym wypadku, a w najgorszym gwałcicielem czy nawet mordercą… Oczywiście nie chodzi o to, by demonizować Internet i od razu przekreślić wszelkie takie znajomości, bo już niejedna kobieta znalazła prawdziwą miłość w sieci, ale ostrożność to absolutna podstawa!

Lepsza randka wirtualna czy na żywo?

Kiedyś ludzie poznawali się i spotykali tylko i wyłącznie „w realu”, bo innej możliwości po prostu nie było. Jeśli chodzi o zawieranie znajomości poprzez Internet są zarówno tego plusy jak i minusy. O ile nie wypada uciec z randki gdy kobieta stwierdzi jednoznacznie, że poznany partner jej nie odpowiada o tyle w Internecie sprawę można uciąć bardzo szybko bez większego stresu zaraz po wymianie dosłownie kilku zdań. Z drugiej jednak strony osoba, z którą idziemy na randkę w rzeczywistym świecie zazwyczaj w jakiś sposób jest nam znana nawet jeśli jest to tylko znajomy znajomego znajomego. Zaś w Internecie najczęściej kobieta poznaje mężczyznę spoza jej miasta lub z drugiego jego końca i po prostu nie jest w stanie, przynajmniej początkowo, dowiedzieć się o nim czegokolwiek. Jedyne informacje jakie ma na jego temat to te, które on sam jej przekaże.

Portal społecznościowy czy randkowy?

Wiele kobiet chcących poznać mężczyznę za pośrednictwem Internetu korzysta z tak zwanych portali randkowych. Portale owe zrzeszają osoby samotne o różnych preferencjach co teoretycznie jest od razu ujęte w profilu. Może jednak zdarzyć się tak, że mężczyzna w swoim profilu wpisuje tekst pod tytułem „szukam uczciwej i uczuciowej kobiety, z którą mógłbym godzinami rozmawiać o wszystkim i o niczym przechadzając się po plaży…” (względnie lesie/parku/górach etc.), ale tak naprawdę szuka zdesperowanej pani, którą mógłby wykorzystać do wiadomego celu, a później po prostu zostawić.

Jeśli zatem kobieta planuje rejestrację na takim portalu koniecznie powinna mieć świadomość tego, że trafi na wielu takich właśnie amatorów przygód zanim (o ile w ogóle) znajdzie tego jedynego i wartościowego mężczyznę. Kobieta mężczyznę może poznać nie tylko na portalu randkowym, ale także społecznościowym i w zasadzie gdziekolwiek indziej w sieci, bo historie zdarzają się różne, czasem bardzo zaskakujące. Ostatnio bardzo popularne są różnego rodzaju gry na najbardziej znanych portalach społecznościowych i być może właśnie tam kobieta pozna swoją miłość, która wcześniej będzie jej „sąsiadem” na wirtualnej farmie czy „towarzyszem broni” w grze strategicznej…

Co nagle to po diable…

Wiele samotnych kobiet szuka miłości i jest to normalne, że każda z nich chce stworzyć prawdziwy dom i rodzinę, ale takie usilne, desperackie poszukiwania mogą zakończyć się kiepsko, o ile nie tragicznie. W końcu to, że kobieta poznaje kogoś przez Internet nie znaczy wcale, że ma być to szybko. Każda znajomość potrzebuje przecież czasu na to, by się odpowiednio rozwinąć. A czasem lepsze poznanie mężczyzny w sieci na jakimś portalu może wymagać więcej czasu niż w rzeczywistym świecie i o tym wszystkie kobiety muszą pamiętać.

Czy szukanie mężczyzny w sieci jest aktem desperacji?

Kobiety nierzadko boją się mówić swojemu otoczeniu, że szukają znajomości w Internecie. Bowiem dla wielu osób, zwłaszcza tych będących już w stałych związkach, jest to przejawem desperacji. Ale wcale nie musi tak być naprawdę. Jeśli kobieta będzie miała szczęście być może pozna w Internecie mężczyznę swojego życia, a takiej okazji mogłaby nie mieć gdyby szukała go w towarzystwie osób, które zna realnie.

Czy zatem warto?

Oczywiście, że tak. Jeśli tylko kobieta zachowa wcześniej wspomniane środki ostrożności. Internet daje dużo możliwości, z których powinniśmy korzystać, a poznawanie za jego pośrednictwem nowych osób to świetna sprawa. Nie można się przecież oszukiwać – Internet jest bardzo ważną częścią naszego życia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*
*