Rodzaje związków

Starsza kobieta i młodszy mężczyzna

Stereotypy

W kulturze zachodniej różnica wieku między partnerami, zwłaszcza z przewagą po stronie kobiety, nie wywołuje zaskoczenia. Według badań, praktycznie połowa mieszkanek Stanów Zjednoczonych oraz bardziej rozwiniętych państw Europy Zachodniej, posiada młodszego partnera lub też takiego widziałaby u swojego boku i takiego poszukuje. Starsi mężczyźni nie potrafią sprostać ich oczekiwaniom, nie posiadają zbliżonych potrzeb.

W Polsce, teoretycznie, sporo mówi się o wyjściu z tabu, o tym, że kobiety rozwijają skrzydła, uwalniają swoją kobiecość, afirmują potrzeby, ale to tylko teoria, ponieważ nadal kobieta, która posiada młodszego mężczyznę, pozostaje obiektem kpin. Najwięcej do zarzucenia mają im oczywiście inne kobiety, które z jednej strony chcą łamania społecznych tabu, a z drugiej stoją na przeszkodzie wszelkim próbom wyjścia ze stereotypowej roli kobiety w społeczeństwie, i co najważniejsze, w związku.

Moda, czy naturalna potrzeba

Według seksuologów, związek kobiety starszej i młodszego mężczyzny to naturalna potrzeba wynikająca z naszych ludzkich predyspozycji. Młode kobiety wymagają od partnera przede wszystkim opiekuńczości, natomiast mężczyźni w ich wieku, dążą do seksu, zadowolenia z cielesności.

Kobieta po trzydziestym roku życia ma zazwyczaj unormowaną sytuację życiową, wie jakie są jej zalety, jest bardziej pewna siebie, aniżeli kilkanaście lat młodsza koleżanka, a nade wszystko zna swoje potrzeby, zwłaszcza cielesne, potrafi cieszyć się seksem, czerpać przyjemność z bycia we dwoje.

Kobieta dojrzała nie potrzebuje mężczyzny do tego, aby zapewniał ją o swojej opiekuńczości, o tym, że się nią zajmie, zaopiekuje. Kobieta, która zna już życie wie, że najbardziej może polegać sama na sobie i nadszedł czas na branie, cieszenie się życiem. Tego może jej dostarczyć młodszy mężczyzna, któremu imponuje pewność siebie, kreatywność i pomysłowość oraz otwartość na nowe doznania, kobiety dojrzałej.

Badania psychologiczne dowodzą, że kobieta po trzydziestce rozkwita, dostrzega swoją atrakcyjność, docenia siebie, a młody dwudziestoletni chłopak jest typem dużego chłopca, który dzięki dojrzalszej partnerce odkrywa świat, uczy się kobiety, od pewnej swej kobiecości kobiety.

Kobieta przy młodszym mężczyźnie rozkwita, czuje się atrakcyjna i piękna. Natomiast młodsi mężczyźni cenią w dojrzałych kobietach ich pewność siebie, niezależność, która im również imponuje.

Starsze partnerki są świadome swojego ciała i pomimo tego, że mają więcej niedoskonałości, aniżeli młodsze koleżanki, potrafią je akceptować, a nawet zamieniać w atuty. Posiadają większe doświadczenie erotyczne, potrafią więcej i chcą więcej, częściej eksperymentują, poszukują, nie mają takich zahamowań jak młodsze koleżanki.

Kobiety dojrzałe zazwyczaj mają życie w pełni zbudowane, ugruntowaną sytuację życiową, finansową, zatem nie potrzebują, aby mężczyzna wypełniał cały ich czas. Mają swoje zajęcia, hobby, wolny czas wypełniony przyjemnościami i dbaniem o rozwój intelektualny, urodę. Mężczyzna wpasowuje się w jej świat, jest jego częścią, ale już nie centrum.

Mężczyźni cenią starsze kobiety właśnie za to, że zostawiają im sferę tylko dla samych siebie. Czas dla kolegów, na swoje hobby. Mądrość życiowa, którą posiadają dojrzałe kobiety jest swoistym zapleczem życiowym, z którego mądry, młody partner czerpie w wielu dziedzinach swojego życia.

Życie w stylu light

To sposób na życie, który przeżywa rozkwit za oceanem. Życie traktuje się lekko, jakby powierzchownie, a nade wszystko czerpie się z życia pełnymi garściami, bez względu na reguły i przeciwności.
Najważniejsza jest chwila, która właśnie trwa, a jutro to przyszłość, nad którą nie warto głębiej się zastanawiać. Taki styl życia ma wielu przeciwników, ale jeszcze więcej zwolenników. Ludzie mają dość ciężaru codziennych obowiązków, poczucia, że coś muszą, coś trzeba. Teoretycznie nic nie trzeba, większość ograniczeń wytwarzamy sobie sami.

Zwolennicy życia w stylu light podchodzą do związku jak do potrawy lekkostrawnej. Ważą go w drobnych porcjach, bo przesyt może wywołać niestrawność. Takich związków oczekują zazwyczaj kobiety dojrzałe i takie relacje satysfakcjonują młodych mężczyzn.
W związkach light więcej radości ze związku, z bycia razem, aniżeli wielkiej miłości. Muszą być jednak warte uwagi, chęci przeżycia, skoro stale wzrasta grono zwolenników stylu życia light.

Akceptacja społeczna

Najgorzej wygląda sprawa akceptacji społecznej, ponieważ nasze społeczeństwo dalekie jest od standardów europejskich. W wielu dziedzinach życia nie można liczyć na zrozumienie, ale zawsze znajdą się ci, którzy będą szczerze potępiać.

Co dziwniejsze, najczęściej krytyka dosięga nas ze strony rodziny, znajomych, sąsiadów, czyli osób, które powinny mieć na uwadze nasze szczęście. Bliscy to osoby, które powinny akceptować nasze wybory, a przynajmniej próbować je zrozumieć. Niestety dojrzała kobieta, która poznaje młodszego mężczyznę najczęściej spotyka się z opinią, że zgłupiała, czy też umawia się z mężczyzną, który mógłby być jej synem.

Powyższe określenia należą do tych łagodniejszych. Najczęściej kobiecie przychodzi zmierzyć się z bardzo bolesną krytyką. Stąd też wiele kobiet poddaje się presji społeczeństwa i kończy swoje związki. Jest to przykre zakończenie historii, która mogłaby być piękną przygodą lub też początkiem prawdziwej miłości. Dlaczego więc liczymy się ze zdaniem innych? Bo prawda jest taka, że bez akceptacji bliskich, społeczeństwa nie potrafimy być w pełni, albo i w ogóle szczęśliwi. Taką już mamy naturę.

Stereotyp społeczny głosi, że mężczyzna to głowa rodziny, a kobieta to jego żona, matka dzieci. Obecnie kobiety, zwłaszcza te, które żyją na zachodzie Europy, w Stanach, kobiety, które osiągnęły pozycję w biznesie, udowadniają, że jest to stereotyp wymyślony przez nas samych, ponieważ matka natura układ kobieta – mężczyzna widzi zupełnie inaczej.

Ludzie mają tendencję do utrudniania sobie życia, do dążenia za wymaganiami i potrzebami innych, za życiem według ogólnie narzuconych standardów. Gdzie w tym wszystkim życie zgodne z naturą, z ludzkimi potrzebami?
Zamykamy je w swojej wyobraźni i pozostawiamy w sferze marzeń, a kiedy pojawia się związek, który mógłby dać nam szczęście i radość życia, odrzucamy go, bo tak chcą inni, ale kim są ci inni, aby oceniać nasze postępowanie?
Istnieje mądre powiedzenie, że nikt nie przeżyje za nas życia, albo jeszcze bardziej wymowne, że życie mamy tylko jedno. Warto pamiętać o nich, kiedy stanie na naszej drodze ciekawa osoba, a my odrzucimy tą znajomość tylko ze względu na różnicę wieku.

Życie nie jest łatwe

Ani proste, i każda z nas zasługuje, aby przeżyć chwile, które pozostaną na zawsze w pamięci, sercu. Kiedy nadejdzie dzień, w którym upomni się o nas starość będzie za późno na powrót do przeszłości i naprawa błędów. Kiedy przyjdzie ta sama starość, nie będzie przy nas osób, które pełniły rolę ,,dobrych doradców”. Dlatego też, kiedy już nadejdzie jesień życia, wspaniale będzie usiąść i uśmiechnąć się do swoich wspomnień i absolutnie niczego nie żałować.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*
*